Yeniçağa Direksiyon Kutusu Tamiri

Direksiyon sistemin en mühim parçalarından birisidir. Direksiyon simidinden gelen yön komutunu tekerlere aktarmaya yarayan mekanizmaya direksiyon kutusu denir. Yeniçağa Direksiyon Kutusu Tamiri hizmetimiz ile ilgili detaylar yazımızda…

Direksiyon kutusu arızası belirtileri

Aracınızın en önemli kontrol mekanizmalarından biri olan direksiyon sistemi birçok bileşene haiz büyük bir sistemdir. Direksiyon sisteminin en oldukça çalışan ve haliyle en çok arıza meydana getiren parçası ise direksiyon kutusudur. Direksiyon kutusunda oluşabilecek arızaların tabi ki önceden bazı emareleri olacaktır. Gelin bu arıza belirtilerini beraber inceleyelim.

Direksiyonda simidinde oluşan boşluk

Araçların direksiyonunda bulunan 2’şer cm’lik sağ ve sol yönlerdeki boşluk normal kabul edilmektedir. Araç hareket etmez pozisyondayken direksiyonda bulunan boşluklar düzgüsel kabul edilir. Fakat hareket halinde oluşabilecek ve süreklilik arz eden boşluklar direksiyon kutusunda arıza olduğunun belirtisidir. Direksiyon mafsalının yıpranmış olması, direksiyon kutusunun aşınmış olması bu boşluğun ana sebeplerindendir.

Direksiyon çevirirken gelen sesler

Direksiyonu çevirdiğinizde gelen metal metale sürtme sesi direksiyon kutusundan gelebilir. Direksiyon kutusunun içinde dişli grupları bulunmaktadır. Bu dişlilerin eskimiş ve aşınmış olması direksiyonu her çevirdiğinizde ses yapacaktır. Fakat direksiyonu her çevirdiğinizde ses yapmıyor bazı zamanlar yapıyorsa problemin direksiyon kutusunda değil ön takımda başka parçalarda olma ihtimali yüksektir.

Direksiyonun sertleşmesi

Direksiyonun zaman içinde sertleşmesi birçok arızayı akıllara getirebilir. Direksiyonun sertleşmesi; direksiyon hidroliğinin azalması, direksiyon pompasının arızalanması veya direksiyon kutusunun içerisindeki plastik sızdırmaz elemanların eskimiş olduğunun göstergesi olabilir. Bu biçim bir problemle karşılaştığınızda ilk önce direksiyon hidrolik seviyesini kontrol etmeniz en doğrusu olacaktır.

Yeniçağa Direksiyon Kutusu Tamiri

Yeniçağa Direksiyon Kutusu Tamiri hizmeti alabilmek için 0536 248 13 88 ya da  0553 156 92 58 numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca adresimiz de: Aşağısoku Mahallesi Endüstriyel Sokak No:26 BOLU/MERKEZ olmaktadır. alcarotomotivbolu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti başlat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?